ΠΟΣΟΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ

Παρασκευή 30 Μαρτίου 2012

ΠΑΕ ΔΑΣΚΑΛΩΝ ΞΑΝΘΗΣ - ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΞΑΝΘΗΣ 2-0

Οι δύο σκόρερς του αγώνα, Παπαδάκης και Ευθυμίου.
Αν και αγωνίστηκε με πολλές ελλείψεις η ομάδα των Δασκάλων της Ξάνθης νίκησε στο φιλικό της Πέμπτης τους Δικηγόρους με 2-0. Τα πρώτο γκολ σημείωσε ο Ευθυμίου με ωραίο σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή μετά από εξαιρετικό "σπάσιμο" του Οτουσμπίρ. Το δεύτερο γκολ πέτυχε ο Παπαδάκης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπουναρτζή. Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα των Δασκάλων είχε και δύο δοκάρια με το Γιοβανούδη. Το πρώτο, σε εκτέλεση πέναλτυ και το δεύτερο μετά από ένα πολύ ωραίο σουτ έξω από την περιοχή.
 Αυτό που είδε ο κώουτς Σάκης Κατζελάκης ήταν η πολύ καλή απόδοση της ομάδας και στα δύο ημίχρονα απέναντι σε μια δυνατή ομάδα όπως αυτή των Δικηγόρων.
Η ομάδα των Δασκάλων αγωνίστηκε με τους Αποστολίδη , Μπουναρτζή, Καβάζη, Παπαδάκη, Χαλήλ Οσκάν, Κοτζά, Πετρίδη, Δανιηλίδη, Οτουσμπίρ, Γιοβανούδη και Ευθυμίου ενώ στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Ράικος, Πασίνης, επίσης με πολύ καλή απόδοση.
ΥΓ. Ετοιμάζονται άλλα δύο φιλικά. Σύντομα θα έχουμε νέα.....