ΠΟΣΟΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ

Παρασκευή 4 Μαΐου 2012

Στο πρώτο πανούκλα......στο δεύτερο κούκλα

Έτσι έμοιαζε η απόδοση της ομάδας των Δασκάλων της Ξάνθης. Απαράδεκτοι στο πρώτο ημίχρονο, δίκαια εξαφανίστηκαν από το γήπεδο από τους συναδέλφους της Καβάλας οι οποίοι εκτός από τα τρία γκολ που είχαν πετύχει , έχασαν ευκαιρίες και για περισσότερα. Στο β' ημίχρονο και χάρη στις εσωτερικές αλλαγές που έκανε ο κώουτς, οι Ξανθιώτες κατάφεραν να πάρουν τον έλεγχο του αγώνα και  να απειλούν με αξιώσεις την εστία των Καβαλιωτών. Έτσι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τους Οτουσμπίρ, Ευθυμίου και Κουρού Μεχμέτ ενώ είχαν και δοκάρι με τον Μπουναρτζή χάνοντας έτσι την ευκαιρία να πάρουν ακόμη και τη νίκη. Τελικό σκορ 3-3.
Αποστολίδης, Μπουναρτζής, Καβάζης, Κουρού Μεχμέτ, Παπαδάκης, Κοτζά, Χατζηγερακούδης, Πασίνης, Ζαΐμης, Οτουσμπίρ, Ευθυμίου ήταν οι 11 που ξεκίνησαν. Στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Ντούμος, Ράικος και Ιγνατιάδης.
ΥΓ. Πάρα πολλές οι απουσίες και για τις δύο ομάδες.
ΥΓ2. "Αφού δε χάσαμε και σήμερα δεν πρόκειται να χάσουμε ποτέ" μονολογούσαν οι Ξανθιώτες μετά τη λήξη του αγώνα.