ΠΟΣΟΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ

Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

Η ΓΡΙΑ ΚΟΤΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΖΟΥΜΙ...

Πάντα η εμπειρία είναι σημαντικό όπλο για μια ποδοσφαιρική ομάδα ακόμη κι αν της λείπουν τα νιάτα  και η φρεσκάδα. Έτσι η ΠΑΕ ΔΑΣΚΑΛΩΝ νίκησε με 3-1 την ομάδα του Κόσυνθου , η οποία απαρτίζεται από πολύ καλούς νεαρούς ποδοσφαιριστές.
 Όλα τα γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο . Οι Δάσκαλοι προηγήθηκαν με τον Ζαΐμη, ο οποίος δεχόμενος πάσα από τον Κεχαγιά πλάσαρε από κοντά τον τερματοφύλακα του Κόσυνθου.
 Λίγα λεπτά αργότερα ο Οτουσμπίρ μετά από πάσα του Μπουναρτζή έγραψε με πολύ όμορφο πλασέ το 2-0.
Παρόλο που η ομάδα του Κόσυνθου μετά το 2-0 πίεσε τους Δασκάλους και κατάφερε να μειώσει σε 2-1, η ΠΑΕ όχι μόνο κατάφερε να κρατήσει μακριά τους επιθετικούς του Κόσυνθου αλλά πέτυχε και τρίτο γκολ με το Νίκο Κεχαγιά ο οποίος, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπουναρτζή, έστειλε τη μπάλα με πολύ έξυπνο πλασέ στα δίχτυα της ομάδας του Κόσυνθου.

* Προπόνηση έχουμε τη Δευτέρα 25/2/2013 στις 20.00. Παρακαλούνται οι ποδοσφαιριστές να τακτοποιήσουν και τις ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ απέναντι στην ομάδα γιατί το ΤΑΜΕΙΟΝ ΕΙΝΑΙ....ΜΕΙΟΝ.