ΠΟΣΟΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ

Τετάρτη 1 Ιουλίου 2015

Μεγάλος νικητής του τελικού ο Έβρος

Σε έναν τελικό αντάξιο της ποιότητας των δύο ομάδων ο Έβρος νίκησε την ομάδα των Ιωαννίνων με 3-1.

Αν και προηγήθηκε μόλις στο 2΄ η ομάδα της Ηπείρου με τον Νταλάκα, εν τούτοις ο Έβρος κατάφερε όχι μόνο να ισοφαρίσει πολύ γρήγορα με τον Μαρκάκη, αλλά να κάνει και την ολική ανατροπή με δύο γκολ ακόμη των Δούκα και Παρασχούδη πριν ο διαιτητής του αγώνα κ. Οτουσμπίρ σφυρίξει την λήξη του α΄ ημιχρόνου.
Στο β΄ ημίχρονο , όπως ήταν φυσικό τα Γιάννινα πίεσαν να ισοφαρίσουν αλλά η πολύ καλή τακτική που ακολούθησαν οι παίκτες του Έβρου αποτέλεσε το στοιχείο που έκανε τον τελικό να γείρει προς το μέρος των συναδέλφων της Θράκης.
Όμως το γενικό συμπέρασμα είναι ότι οι δύο ομάδες έκαναν τα πάντα προκειμένου να χαρίσουν σε αυτόν τον τελικό μια άγρια ομορφιά και τους αξίζουν πραγματικά συγχαρητήρια.

Τα 18α Ακριτίδεια, τα οποία στέφθηκαν με απόλυτη επιτυχία, ανήκουν πλέον στο παρελθόν. Επόμενο ραντεβού τον Ιούνιο του 2016 στην Λαμία.