ΠΟΣΟΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ

Πέμπτη 17 Φεβρουαρίου 2011

ΠΑΕ ΔΑΣΚΑΛΩΝ ΞΑΝΘΗΣ - ΔΟΞΑ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 3 - 6

Δεν τα κατάφεραν οι δάσκαλοι της Ξάνθης απέναντι σε μια από τις καλύτερες ομάδες του τοπικού πρωταθλήματος και έχασαν φυσιολογικά με 3-6 στο γήπεδο του Ν. Ζυγού. H Δόξα Σταυρούπολης, έχοντας περισσότερα τρεξίματα μέσα στον αγωνιστικό χώρο και λιγότερα... χρόνια στις πλάτες των παικτών της προηγήθηκε με 0-3 στις αρχές του β' ημιχρόνου. Οι Δάσκαλοι όμως ανασυντάχτηκαν και κατάφεραν να μειώσουν πρώτα σε 1-3 με το Γιοβανούδη ( εκτέλεσε πέναλτι που κέρδισε ο Οσκάν) και έπειτα σε 2-3 με τον Οσκάν. Αφού είχαν δοκάρι με τον Αμέτ, και χαμένες ευκαιρίες με τους Γιοβανούδη και Οσκάν για να ισοφαρίσουν δέχτηκαν άλλα 3 γκολ μέσα σε λίγα λέπτα δείγμα της κούρασης που άρχισε σιγά σιγά να κάνει την εμφάνισή της. Στο τέλος, πάλι ο Οσκάν διαμόρφωσε το τελικό 3-6.
Η ομάδα των Δασκάλων αγωνίστηκε με τους Αποστολίδη, Μπουναρτζή, Παπαδάκη, Μεμέτ, Καβάζη, Ιγνατιάδη, Πετρίδη, Αμέτ, Ευθυμίου, Οσκάν, Γιοβανούδη, Ισμέτ και Ράικο. Στο β΄ ημίχρονο τερματοφύλακας αγωνίστηκε ο Ευθυμίου παρόλο που στο α΄ ημίχρονο αγωνιζόταν στη θέση του φορ. Βλέπετε ο Αποστολίδης είχε μια επείγουσα δουλειά και έπρεπε να αποχωρήσει.....
Συμπέρασμα: Συνεχίζουμε πιο δυνατά